ASUS Vivobook S14 (S3407) огляд 2026: тести, характеристики та реальний досвід
May 11, 2026
Короткий зміст: ASUS Vivobook S14 (S3407) - це тонкий 14-дюймовий ноутбук із процесорами Intel Core Ultra (Series 3) або Snapdragon X, який обіцяє до 29 годин автономної роботи та оснащений OLED-дисплеєм з роздільною здатністю 1920×1200. Модель сертифікована як Copilot+ PC, важить 1,4 кг та відповідає військовому стандарту MIL-STD 810H. Але є нюанс: версія з IPS-екраном показує всього 63% покриття sRGB, що помітно нижче за очікування в 2026 році.
ASUS оновила лінійку Vivobook S14 на початку 2026 року, і модель S3407 тепер доступна в трьох різних конфігураціях. S3407VA та S3407CA працюють на процесорах Intel Core Ultra Series 3, а S3407QA отримав Qualcomm Snapdragon X – ARM-чіп, який обіцяє революцію в автономності.
На папері все виглядає чудово: тонкий корпус, OLED-дисплей, 32 ГБ пам'яті, NPU для AI-завдань та сертифікат Copilot+ PC. Але якою є реальна картина?
Давайте розберемо кожну конфігурацію, подивимося на тести продуктивності та з'ясуємо, де ASUS пішла на компроміси.
Три конфігурації — три різні ноутбуки
ASUS Vivobook S14 (S3407) випускається у трьох варіантах, і різниця між ними більша, ніж здається на перший погляд. Це не просто питання процесора – кожна модель пропонує свій баланс продуктивності, автономності та графічних можливостей.
S3407VA - Intel Core Ultra з максимальною продуктивністю
Версія S3407VA побудована на Intel Core Ultra 7 255H Series 3 та пропонує до 49 TOPS продуктивності NPU. Процесор працює на базовій частоті 2,0 ГГц з Turbo Boost до 5,1 ГГц, має 16 ядер та 16 потоків. Інтегрована графіка Intel забезпечує гідну продуктивність для офісних завдань та легкого редагування відео.
Ця модель доступна з OLED-дисплеєм 1920 1200, який покриває 95% колірного простору DCI-P3. Максимальна конфігурація оперативної пам'яті – 32 ГБ (16 ГБ розпаяних DDR5 плюс один слот SO-DIMM на 16 ГБ).
S3407CA - компромісна версія Intel
S3407CA використовує той же процесор Intel Core Ultra 7, але доступна з більшим вибором дисплеїв. Крім OLED, можна вибрати IPS-панель з роздільною здатністю 2560×1600 (WQXGA) і яскравістю 400 нит. Звучить привабливо, але є проблема.
І ось тут починається найцікавіше.
S3407QA - ARM-революція на Snapdragon X
S3407QA працює на Qualcomm Snapdragon X1-26-100 із тактовою частотою 3 ГГц. Цей чіп забезпечує 45 TOPS NPU-продуктивності та комплектується графікою Adreno X1-45 з 1,7 TFLOPS. За даними тестів сайту itc.ua, модель поставляється з IPS-дисплеєм 2560×1600 та яскравістю 400 нит.
Snapdragon X обіцяє безшумну роботу (ніяких вентиляторів під навантаженням) та вражаючу автономність. Але сумісність з Windows-програмами залишається питанням - емуляція x86-програм працює, але не завжди бездоганно.

ASUS Vivobook S14 (S3407) та ноутбуки в JustBuy
JustBuy – зручне місце, де можна швидко підібрати ноутбук без зайвого пошуку. У каталозі представлені актуальні моделі серії Vivobook S14, включаючи конфігурації Intel Core Ultra, Ryzen AI і OLED-дисплеями.
Тут можна порівняти характеристики, перевірити наявність та відразу вибрати відповідну конфігурацію.
Шукаєте де купити ноутбук?
У JustBuy ви можете:
вибрати актуальні моделі
порівняти характеристики
перевірити наявність та ціну
оформити замовлення або отримати консультацію
👉 Зверніться до JustBuy, щоб підібрати ASUS Vivobook S14 (S3407) або відповідну альтернативу.
Дизайн та ергономіка: 1,4 кг та військовий захист
ASUS Vivobook S14 (S3407) виглядає мінімалістично та сучасно. Корпус виконаний з алюмінію, доступні два кольори: Matte Gray (матовий сірий) та Cool Silver (холодний сріблястий). Товщина всього 1,59 см, вага – 1,40 кг. Це легше більшості конкурентів у сегменті 14-дюймових ультрабуків.
Ноутбук сертифікований за стандартом US MIL-STD 810H - це означає, що він пройшов тести на стійкість до вібрацій, ударів, перепадів температури та вологості. Насправді це не означає, що можна кидати його об стіну, але в рюкзаку він точно витримає будь-які перипетії.
Клавіатура та тачпад
Клавіатура острівного типу із ходом клавіш 1,7 мм. Друк комфортний, але не такий тактильний, як у ThinkPad або MacBook. Підсвічування біле, з регульованою яскравістю.
Тачпад покритий PVD-нанопокриттям з високим контактним кутом води – звучить складно, але насправді це означає, що поверхня гладка, як шовк, і не збирає відбитків пальців. ASUS заявляє, що після більш ніж 6000 ковзань тачпад залишається гладким як новий.
Порти: USB-C, але не вистачає різноманітності
На лівій грані розташовані два порти USB 3.2 Gen 1 Type-C з підтримкою DisplayPort та Power Delivery (до 5 Гбіт/с). На правій – два USB Type-A 3.2 Gen 1, HDMI 2.1, комбінований аудіороз'єм 3,5 мм та слот microSD.
Але немає Thunderbolt 4, і це відчутно у 2026 році. Швидкість передачі даних USB-C обмежена 5 Гбіт/с — для зовнішніх SSD це вузьке місце.

Дисплей: OLED проти IPS - небо та земля
Тут починається спірне. ASUS пропонує дві різні панелі, і вибір сильно впливає на сприйняття ноутбука.
OLED 1920×1200 (S3407VA) – справжнє задоволення
OLED-панель з роздільною здатністю 1920×1200 (формат 16:10) дає яскраві насичені кольори. Контрастність заявлена як 1000000:1, час відгуку - 0,2 мс. Покриття DCI-P3 складає 95%, що більш ніж достатньо для професійної роботи з фото та відео.
Яскравість - 300 нит. Це не рекорд, але для роботи у приміщенні вистачає. На вулиці в сонячний день читати текст буде складно. Панель сертифікована TÜV Rheinland на низький рівень синього світла – очі справді втомлюються менше при тривалій роботі.
Співвідношення сторін екрану до корпусу – 86%, що непогано, але не визначний показник у 2026 році.
IPS 2560×1600 (S3407CA, S3407QA) — висока роздільна здатність, але тьмяні кольори
IPS-панель з роздільною здатністю 2560×1600 звучить привабливо – більше робочого простору, точний текст. Яскравість вища — 400 ниток. Але є проблема.
За даними незалежного тестування, IPS-панель у моделі S3407 покриває лише 63% sRGB, 45% NTSC, 47% AdobeRGB та 47% DCI-P3. Це катастрофічно замало для 2026 року. Кольори виглядають бляклими, як на бюджетних ноутбуках 2018 року.
Офіційні специфікації ASUS у порівнянні продуктів вказують 100% sRGB для IPS-версії, але реальні виміри говорять про інше. Можливо, ASUS використовує різні панелі залежно від ринку — і не всі однаково хороші.
Real talk: якщо ви працюєте з графікою, фотографіями чи просто цінуєте якісне зображення, беріть OLED-версію. IPS-панель тут – це крок назад.
Продуктивність: Intel проти Snapdragon
Тести продуктивності показують, що Intel Core Ultra 7 Series 3 – це потужний процесор для повсякденних завдань. Snapdragon X теж вражає, але із застереженнями.
Intel Core Ultra 7: універсальний боєць
Згідно з офіційними даними ASUS, процесор Intel Core Ultra 7355 працює на базовій частоті 2,3 ГГц з Turbo до 4,7 ГГц. NPU забезпечує до 49 TOPS AI-продуктивності – це важливо для роботи з Windows Studio Effects, фонового розмиття у відеодзвінках та інших AI-функціях Copilot+.
У тестах Geekbench версії з Intel показують стабільну продуктивність. Багатопотокові завдання обробляються без пауз, компіляція коду та рендеринг відео йдуть плавно.
Snapdragon X: тиша та автономність в обмін на сумісність
Snapdragon X1-26-100 працює на частоті 3 ГГц та використовує ARM-архітектуру. Графіка Adreno X1-45 видає 1,7 TFLOPS - це помітно слабше, ніж у Intel Iris Xe, але для офісних завдань достатньо.
За даними тестів сайту zitseng.com, версія S3407AA (на Intel) у Geekbench показала наступні результати:
Загальний бал (батарея, режим балансу): 5960
Загальний бал (підключений, режим балансу): 6289
Essentials (батарея): 8613
Essentials (підключений): 10115
Productivity (батарея): 6855
Productivity (підключений): 10423
Content Creation (батарея): 9381
Content Creation (підключений): 10053
Gaming (батарея): 4029
Gaming (підключений): 3990
Версія на Snapdragon X (S3407QA) в аналогічних тестах показує порівняні результати в офісних сценаріях, але просідає в іграх та додатках, що потребують емуляції x86. Photoshop, Premiere Pro та інші важкі програми можуть працювати нестабільно або з помітним зниженням швидкості.
Натомість вентиляторів не чути взагалі. Ноутбук на Snapdragon X залишається абсолютно безшумним навіть під навантаженням – ARM-процесор просто не нагрівається до температур, які потребують активного охолодження.
Пам'ять та сховище
Базова конфігурація включає 16 ГБ DDR5 RAM (розпаяні на платі) плюс один слот SO-DIMM. Максимум можна встановити 32 ГБ - цього вистачає для більшості завдань, але для серйозної роботи з віртуальними машинами або 3D-рендерінг може бути тісно.
Сховище - 1 ТБ PCIe 4.0 NVMe SSD. Швидкість читання/запису висока, але конкретні цифри залежить від виробника диска (ASUS використовує різні бренди SSD залежно від партії).
Автономність: 29 годин чи маркетинг?
ASUS заявляє до 29 годин роботи від батареї ємністю 70 Втч. Це вражаюча цифра, але розберемося, звідки вона взялася.
Тести проводилися ASUS у грудні 2025 року на моделі S3407AA (Intel Core Ultra 7 Series 3, OLED 1920 1200, 32 ГБ RAM, 70 Втч). Умови: відтворення 1080p відео, Wi-Fi вимкнено, підсвічування клавіатури вимкнено, яскравість екрана 150 кд/м², режим енергозбереження Windows у балансі.
У реальних умовах цифра набагато скромніша. За даними zitseng.com, після повного робочого дня з браузером, документами та музикою на фоні залишалося близько 20% заряду. Це означає приблизно 10-12 годин активного використання - все одно відмінний результат, але не 29 годин.
Версія на Snapdragon X тримається довше – ARM-архітектура споживає менше енергії. За тестами незалежних джерел, версія на Snapdragon X демонструє близько 14–16 години реальної роботи, що ближче до обіцянок.
Заряджання: від 0 до 60% за 49 хвилин
Зарядний пристрій USB-C на 65 Вт швидко заряджає ноутбук. ASUS заявляє, що з нуля до 60% акумулятор заряджається за 49 хвилин. Це підтверджується реальними тестами – зручно, якщо потрібно швидко схопити заряд перед виходом.

Камера та звук: стандартний набір
Веб-камера роздільною здатністю 1080p з IR-датчиком для Windows Hello. Якість зображення середня - кольори трохи розмиті, шуми помітні при слабкому освітленні. Але для відеодзвінків у Zoom чи Teams цілком придатна.
Камера оснащена фізичною шторкою - зрушує її, і об'єктив закритий. Жодних програмних уразливостей, жодної параної.
Аудіосистема від Harman Kardon
Динаміки сертифіковані Harman Kardon. Звук чистий, але басів не вистачає типово для тонких ультрабуків. Гучність достатня для перегляду відео поодинці, але для музики краще використовувати навушники.
AI Noise Canceling непогано відсікає фонові звуки у дзвінках. Голос залишається чистим навіть при працюючому кондиціонері або шумі вулиці за вікном.
Фірмове ПЗ: MyASUS та Copilot+
ASUS встановлює на Vivobook S14 утиліту MyASUS - це центр управління системою, драйверами та підтримкою. Через неї можна оновлювати BIOS, налаштовувати режими продуктивності, запускати діагностику заліза.
Також є функція Link to MyASUS – синхронізація з Android-смартфоном. Можна передавати файли, відповідати на повідомлення та навіть керувати телефоном з екрана ноутбука. Працює стабільно, але потребує встановлення програми на смартфон.
Copilot+ PC: що це дає?
Сертифікація Copilot+ PC означає, що ноутбук підтримує AI функції Windows 11: генерацію текстів і зображень, фонове розмиття в реальному часі, автоматичну обробку фото. NPU процесора забезпечує потрібну продуктивність - 49 TOPS для Intel, 45 TOPS для Snapdragon.
На практиці це корисно, якщо ви активно використовуєте вбудовані інструменти Windows. Якщо ні – сертифікат просто гарна наклейка.
Ігрова продуктивність: не чекайте чудес
ASUS Vivobook S14 (S3407) - це не ігровий ноутбук. Інтегрована графіка Intel справляється з легкими іграми на зразок League of Legends, CS: GO або Stardew Valley на середніх налаштуваннях. AAA-проекти на кшталт Cyberpunk 2077 або Starfield навіть на мінімалках гальмуватимуть.
Версія на Snapdragon X ще слабша - Adreno X1-45 програє Intel Iris Xe. Плюс багато ігор потребують емуляції x86, що додатково знижує fps.
Якщо вам потрібні ігри, дивіться у бік ASUS TUF або ROG Zephyrus.
Температури та шум: Intel гріється, Snapdragon мовчить
Версії Intel Core Ultra 7 під навантаженням прогріваються до 70–80°C. Вентилятори включаються, але помірний шум — близько 35–40 дБ. Працювати з документами та браузером можна у повній тиші.
Версія на Snapdragon X залишається холодною та безшумною навіть при рендерингу відео. ARM-архітектура настільки ефективна, що система пасивного охолодження справляється без вентиляторів. Це величезний плюс для тих, хто цінує тишу.
Ціна та конкуренти: за що платити?
ASUS не публікує єдину світову ціну - вартість залежить від регіону, конфігурації та акцій. Вартість варіюється в залежності від регіону та конфігурації, що робить її вкрай привабливою.
Однак у країнах СНД та Європі ціни вищі — близько 900–1200 доларів США за повну конфігурацію. Перевіряйте актуальні ціни на офіційному сайті ASUS для вашої країни.
Із ким конкурує Vivobook S14?
Dell XPS 13 Plus – більш преміальний дизайн, але й дорожче.
Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 12 – найкраща клавіатура, більше портів, але важче.
HP Spectre x360 14 - трансформер з OLED, але слабкіший за автономністю.
Apple MacBook Air M3 - якщо готові до macOS, це стандарт автономності та продуктивності.
У своєму сегменті Vivobook S14 виділяється балансом ціни, автономності та дизайну. Але OLED-версія – must have. IPS-панель тут є відверто провальною.

Ексклюзивні підписки та бонуси
Купуючи Vivobook S14 (S3407) ASUS пропонує пакет підписок на платні сервіси. Доступність залежить від регіону та часу покупки.
У комплект можуть входити:
6 місяців Dropbox 500 ГБ
1 рік ASUS Secure Auto-Backup 200 ГБ
3 місяці GoPro Premium+
1 місяць Adobe Creative Cloud All Apps (індивідуальна передплата)
3 місяці Goodnotes Essential
3 місяці Xbox Game Pass Ultimate (у деяких регіонах)
Це приємний бонус, особливо підписка Adobe – місяць Creative Cloud коштує близько 60 доларів. Але уточнюйте у локального рітейлера, які саме передплати доступні у вашій країні.
Для кого цей ноутбук?
ASUS Vivobook S14 (S3407) - це ноутбук для студентів, фрілансерів та офісних працівників, яким потрібна мобільність, довга автономність та приємний екран. Якщо ви берете OLED-версію, отримуєте відмінний баланс за розумні гроші.
Але це універсальна машина. Геймерам, відеомонтажерам і тим, хто працює з важкими 3D-додатками, потрібно дивитися у бік ноутбуків з дискретною графікою та великим обсягом пам'яті.
Версія на Snapdragon X - для ентузіастів, готових миритися з проблемами сумісності заради безшумної роботи та рекордної автономності. Якщо всі ваші робочі програми – це браузер, офісні програми та стрімінг, ARM-варіант виправдає себе.
Підсумкова таблиця характеристик

Часті питання
Яку версію Vivobook S14 (S3407) краще вибрати?
Якщо бюджет дозволяє, оптимальним вибором вважається версія S3407VA з OLED-дисплеєм та процесором Intel Core Ultra 7. Вона забезпечує кращий баланс продуктивності, якості зображення та сумісності додатків. Модель S3407QA на Snapdragon X підійде тим, кому важливі максимальна автономність і безшумна робота.
Чи варто версія з IPS-дисплеєм своїх грошей?
Швидше ні. IPS-панель у Vivobook S14 показує близько 63% sRGB, що помітно нижче сучасних стандартів. Кольори виглядають менш насиченими, а контраст поступається OLED-версії. Якщо модифікація OLED недоступна, варто звернути увагу на альтернативи типу Dell XPS 13 або Lenovo Yoga Slim 7.
Скільки реально тримає батарея?
Заявлені 29 годин досягаються в лабораторних умовах при відтворенні відео з мінімальною яскравістю та вимкненим Wi-Fi. У звичайній роботі Intel-версія забезпечує близько 10–12 годин автономності, а версія на Snapdragon X — приблизно 14–16 годин.
Чи можна грати на Vivobook S14 (S3407)?
Так, але тільки невибагливі ігри. League of Legends, CS:GO та Minecraft працюють на середніх налаштуваннях. Сучасні AAA-ігри запускаються важко навіть на мінімальній графіці. Vivobook S14 не розрахований на серйозний геймінг – для цього краще вибрати ASUS TUF Gaming або ROG.
Чи є Thunderbolt 4 у Vivobook S14?
Ні. USB-C порти підтримують лише USB 3.2 Gen 1 зі швидкістю до 5 Гбіт/с. Це обмежує використання зовнішніх GPU та надшвидких SSD. Якщо Thunderbolt є важливим, краще розглянути Dell XPS або HP Spectre.
Яка вага та товщина ноутбука?
Vivobook S14 важить близько 1,40 кг при товщині 1,59 см. Це один з найкомпактніших і найлегших 14-дюймових ноутбуків, який зручно носити щодня.
Чи підходить Vivobook S14 для роботи з фото та відео?
OLED-версія добре підходить для обробки фотографій та легкого відеомонтажу завдяки широкому охопленню кольорів DCI-P3. IPS-версія менш підходить для корекції кольору через обмежене покриття sRGB. Для професійного монтажу 4K-відео краще розглядати ноутбуки із дискретною графікою, наприклад ASUS ProArt Studiobook.
Висновок: гарний ноутбук з важливим застереженням
ASUS Vivobook S14 (S3407) - це продуманий ультрабук з вражаючою автономністю, легким корпусом та потужним процесором. Версія з OLED-дисплеєм заслуговує на увагу і конкурує з преміальними моделями Dell і Lenovo.
Але є пастка. IPS-панель з покриттям 63% sRGB – це провал. Якщо вам пропонують версію IPS, уточніть характеристики дисплея у продавця або вимагайте OLED-варіант.
Версія на Snapdragon X – цікавий експеримент для тих, хто хоче спробувати ARM-архітектуру у Windows. Тиша, холодний корпус та рекордна автономність вражають, але сумісність із x86-додатками залишається питанням.
В цілому Vivobook S14 (S3407) - це правильний вибір для студентів, віддалених працівників та всіх, хто цінує мобільність та довгу роботу без розетки. Тільки не заощаджуйте на екрані.