Samsung Galaxy S26, S26 Plus та S26 Ultra: повний огляд 2026 року
May 12, 2026
Короткий зміст: Samsung Galaxy S26, S26+ і S26 Ultra - флагманська лінійка 2026 з покращеними процесорами (39% приріст NPU, 24% GPU), камерою 200 МП в Ultra, Privacy Display, батареями до 5000 мАч і Galaxy AI. Всі моделі працюють на Snapdragon 8 Elite Gen 5 (США) або Exynos 2600, отримали Android 16 з One UI 8.5 та 7 років оновлень. Ціни від $899.99 за S26 до $1,299.99 за S26 Ultra.
25 лютого 2026 року Samsung представила чергове покоління флагманських смартфонів - Galaxy S26, S26+ та S26 Ultra. Після успішної серії S25 очікування були високими, але реакція ринку виявилася неоднозначною.
Критики називають оновлення косметичним, захисники вказують на серйозний приріст у продуктивності AI та покращення камер. Розберемося, що реально змінилося і яку модель варто вибрати 2026 року.
Що нового в Galaxy S26: ключові зміни покоління
Лінійка 2026 року складається з трьох моделей із загальним дизайном, але різними розмірами та можливостями. Всі смартфони отримали Android 16 з оболонкою One UI 8.5 та гарантію оновлень на сім років – до Android 23 включно.
Головні покращення зосереджені в процесорах та AI-функціях. Galaxy S26 Ultra у всіх регіонах отримує Snapdragon 8 Elite Gen 5 for Galaxy - ексклюзивну версію з підвищеними частотами. Молодші моделі використовують той же чіп у США та Китаї, в решті регіонів – новий Exynos 2600.
Офіційні дані Samsung показують приріст NPU на 39%, GPU на 24% та CPU на 19% порівняно з Galaxy S25 Ultra. Це суттєвий стрибок для задач машинного навчання, обробки відео в реальному часі та важких ігор.
Єдиний дизайн та нові кольори
Усі три моделі отримали єдине візуальне оформлення. Доступні чотири базові кольори: Cobalt Violet, Sky Blue, Black та White. Ексклюзивно на Samsung.com - Silver Shadow та Pink Gold.
Товщина корпусів: 7.2 мм (S26), 7.3 мм (S26+) та 7.9 мм (S26 Ultra). Вага: 167 г, 190 г та 214 г відповідно. Galaxy S26 Ultra захищений Corning Gorilla Armor 2 та посиленою алюмінієвою рамкою Armor Aluminum.
Порівняння характеристик: S26 vs S26+ vs S26 Ultra
Різниця між моделями більше стосується розміру, камер та додаткових функцій. Погляньмо на ключові параметри.

Як видно з таблиці, Galaxy S26 – найкомпактніший і доступніший, S26+ додає розмір та ємність батареї, а S26 Ultra отримує топову камеру, S Pen та ексклюзивний Privacy Display.

Samsung Galaxy S26 та флагмани в JustBuy
JustBuy – зручне місце, де можна швидко підібрати смартфон без зайвого пошуку. У каталозі представлені актуальні моделі, включаючи серію Galaxy S26 та інші флагмани з упором на камеру, продуктивність та AI-функції.
Тут можна порівняти характеристики, перевірити наявність та одразу вибрати відповідну модель.
Шукаєте де купити смартфон?
У JustBuy ви можете:
вибрати актуальні флагманські моделі
порівняти характеристики та камери
перевірити наявність та ціну
оформити замовлення або отримати консультацію
👉 Зверніться до JustBuy, щоб підібрати Galaxy S26, S26+ або S26 Ultra під свої завдання.
Екрани: яскравість, частота та Privacy Display
Всі дисплеї – Dynamic AMOLED 2X з адаптивною частотою 1-120 Гц. Роздільна здатність: 1440x3120 (S26 і S26+) та 1440x3200 (S26 Ultra).
Максимальна яскравість при ручному налаштуванні досягає 751 нит. В автоматичному режимі при яскравому сонці панелі видають близько 1400-1500 нит на 75% площі екрану. Пікова яскравість на 10% площі сягає 2552 нит — цього вистачає для комфортного читання в сонячний день.
Galaxy S26 Ultra отримав унікальну функцію Privacy Display – перший у світі дисплей на мобільному пристрої з апаратним захистом від підгляду. Активація режиму обмежує кути огляду, що робить екран читаним тільки для власника.
S26 і S26+ захищені Corning Gorilla Glass Victus 2, Ultra - Gorilla Armor 2 з покриттям антивідблиску.
Тести яскравості та якості
Незалежні виміри GSMArena підтвердили офіційні дані. У ручному режимі - 751 нит, в автоматичному при великій білій області - 1400 нит. Пікова яскравість малої області (10%) - 2552 нита.
Контрастність нескінченна завдяки OLED-технології. Передача кольорів точна, з підтримкою HDR10+ і режимів Natural і Vivid.
Продуктивність: Snapdragon 8 Elite Gen 5 та Exynos 2600
Тут починається головна розбіжність. Galaxy S26 Ultra скрізь використовує Snapdragon 8 Elite Gen 5 for Galaxy - кастомну версію з розігнаними ядрами.
S26 та S26+ отримують Snapdragon у США та Китаї, Exynos 2600 – в інших регіонах. Samsung заявляє, що Exynos 2600 виконаний за 2-нм техпроцесом і має нетипову архітектуру: замість традиційного big-middle-little використовується конфігурація 1+3+6 з одним ультра-потужним ядром Cortex-X1 Ultra (3.80 ГГц), трьома продуктивними C1-Гц (3). (2.75 ГГц).
Це дає найкращу стійку продуктивність при середніх навантаженнях. NPU покращено на 39%, GPU – на 24%, CPU – на 19% порівняно з Galaxy S25 Ultra.
Бенчмарки та ігри
Snapdragon 8 Elite Gen 5 показує в AnTuTu близько 2.1 млн. балів. Exynos 2600 відстає на 10-12%, але все ще перевершує Snapdragon 8 Gen 3 минулого покоління.
У Genshin Impact та Honkai: Star Rail обидві версії тримають стабільні 60 FPS на високих налаштуваннях. Завдяки покращеній системі охолодження зі збільшеною Vapor Chamber та термоінтерфейсом (TIM) тротлінг знижений на 29%.
Galaxy S26 Ultra оснащений найбільшою Vapor Chamber у лінійці - система охолодження працює більш ефективно завдяки збільшеній Vapor Chamber. Це критично для тривалих ігрових сесій та обробки 8K-відео.
Камери: 200 МП в Ultra та покращена Nightography
Камерна система - одна з головних відмінностей між моделями.
Galaxy S26 та S26+ отримали ідентичні блоки:
50 МП основна камера (Wide)
12 МП надширококутна (Ultra Wide)
10 МП телефото з 3x оптичним зумом (до 30x Space Zoom)
12 МП фронтальна камера
Запис відео: FHD/4K при 60 fps, 8K при 30 fps.
Galaxy S26 Ultra:
200 МП основна камера (Wide) з покращеною апертурою - на 47% більше світла в низькоосвітлених сценах
50 МП надширококутна (Ultra Wide)
10 МП телефото 3x
50 МП перископне телефото з 5x оптичним зумом (до 100x Space Zoom)
12 МП фронтальна
Запис відео: FHD/4K при 120 fps, 8K при 30 fps. Підтримка Nightography Video – шумопридушення та деталізація в умовах низької освітленості.
Тести камер
У денних умовах всі три моделі демонструють чудову деталізацію, точну передачу кольору і HDR. Різниця мінімальна за хорошого світла.
Вночі Galaxy S26 Ultra виривається вперед. Широка апертура 200 МП сенсора захоплює на 47% більше світла. Алгоритми шумозаглушення на базі NPU працюють у реальному часі, навіть під час зйомки 4K@60fps.
Zoom-можливості Ultra значно ширші: 100x Space Zoom проти 30x у молодших моделей. Якість при 10x та 20x перевершує конкурентів завдяки перископному модулю 50 МП.
Автономність та зарядка
Батареї виросли в порівнянні з S25:
Galaxy S26 - 4300 мАг (зарядка 25 Вт, до 55% за 30 хвилин)
Galaxy S26+ - 4900 мАг (зарядка 45 Вт)
Galaxy S26 Ultra - 5000 мАг (зарядка 45 Вт, до 75% за 30 хвилин)
Офіційні дані вказують на 31 годину відтворення відео для S26+. GSMArena підтвердили близько 28-30 годин для S26 та до 31 години для S26+.
Всі моделі підтримують бездротову зарядку до 25 Вт та реверсивну зарядку аксесуарів.
Оптимізація програмного забезпечення та ефективність процесора дозволяють смартфонам легко переживати день активного використання. При помірному навантаженні - півтора-два дні.
Galaxy AI: які функції з'явилися у S26
Samsung посилила інтеграцію штучного інтелекту Galaxy AI тепер обробляє завдання проактивно - передбачає дії користувача та автоматизує рутину.
Нові функції:
Circle to Search — пошук через обведення об'єкта на екрані (доступно на всіх моделях, вимагає Google-додатки)
Live Translate — переклад дзвінків у реальному часі 16 мовами
AI Image Enhancer — покращення різкості та згладжування візуального контенту в додатках на льоту (ексклюзивно S26 Ultra завдяки потужному NPU)
Photo Assist — розумне редагування фото: видалення об'єктів, корекція освітлення, стилізація
Note Assist — автоматичне форматування та резюмування нотаток
Усі AI-функції обробляються як локально (на NPU), і у хмарі — залежно від складності завдання. Samsung гарантує приватність: дані шифруються, а більшість операцій виконуються на пристрої.
S Pen та Privacy Display: ексклюзиви Ultra
Galaxy S26 Ultra зберігає підтримку S Pen - Стілус з тиском 4096 рівнів. Перо вбудоване в корпус, що не вимагає зарядки.
Стілус забезпечує низьку латентність – відчуття максимально близькі до листа на папері. Сумісність із Samsung Notes, Adobe, Microsoft OneNote.
Privacy Display – головна інновація 2026 року. Активація режиму через панель швидкого налаштування обмежує кути огляду. Екран читається лише перпендикулярно, з боків – чорний. Корисно у транспорті, кафе, переговорах.
Технологія працює на апаратному рівні — не впливає на яскравість і перенесення кольорів, на відміну від програмних фільтрів.
Ціни та доступність
Офіційні ціни Samsung у США (березень 2026):
Galaxy S26 (256 ГБ) - $899.99
Galaxy S26+ (256 ГБ) - від $ 1099.99 (базова ціна S26)
Galaxy S26 Ultra (256 ГБ) - $ 1,299.99
Версії з 512 ГБ та 1 ТБ (тільки Ultra) дорожчі на $100-200. При trade-in старого пристрою знижка до $720 (Ultra) або до $480 (S26/S26+).
Який Galaxy S26 вибрати: рекомендації
Вибір залежить від пріоритетів та бюджету.
Galaxy S26 – для тих, хто цінує компактність. Екран 6.3", вага 167 г - найзручніший для однієї руки. Камери хороші, продуктивність топова. Мінус - менша батарея (4300 мАч) і повільна зарядка 25 Вт.
Galaxy S26+ – золота середина. Екран 6.7", батарея 4900 мАг, зарядка 45 Вт. Ті ж камери, що у S26, але більше автономності. Ідеальний для більшості користувачів, які не потребують S Pen та екстремального масштабування.
Galaxy S26 Ultra – флагман без компромісів. Камера 200 МП, 100x зум, Privacy Display, S Pen, найбільша система охолодження, 16 ГБ RAM у топовій версії. Але він важчий (214 г), товщий (7.9 мм) і дорожчий. Для професіоналів, фотографів, бізнес-користувачів.

Чи варто оновлюватись з Galaxy S25
Власникам Galaxy S25 апгрейд може здатися незначним. Дизайн практично не змінився, екрани ідентичні, камери S26 та S26+ аналогічні S25.
Але є вагомі аргументи:
Приріст продуктивності на 19-39% (залежно від компонента) - помітний в AI-завданнях, іграх, обробці відео
Поліпшене охолодження - менше тротлінгу при тривалих навантаженнях
Galaxy AI з новими функціями: AI Image Enhancer, покращений Live Translate
Privacy Display (тільки Ultra) – унікальна функція безпеки
Якщо ви важкий користувач – граєте, монтуєте контент, активно використовуєте AI – перехід виправданий. Для базових сценаріїв (дзвінки, соцмережі, фото) S25 залишається актуальним ще на рік-два.
Trade-in програми Samsung роблять апгрейд доступнішим – за наявності старого пристрою можна отримати знижку до $720 на S26 Ultra.
Конкуренти: Galaxy S26 vs iPhone 17 vs Pixel 10
У 2026 році головні конкуренти - Apple iPhone 17 Pro і Google Pixel 10 Pro.
iPhone 17 Pro пропонує A19 Bionic, ProMotion 120 Гц, камери 48 МП, LiDAR. Екосистема Apple, iMessage, оптимізація iOS. Ціни від $1,199.
Плюси Galaxy S26 Ultra: більший екран (6.9" vs 6.3"), 200 МП камера, 100x зум, S Pen, Android-гнучкість, дешевше на $100.
Google Pixel 10 Pro - чистий Android, Tensor G6, найкращі AI-фото, Magic Eraser, Call Screening. Ціна від $999.
Плюси Galaxy: продуктивніший процесор, більше RAM (до 16 ГБ), S Pen (Ultra), Privacy Display, більш розвинена екосистема аксесуарів.
Вибір залежить від екосистеми. Користувачі Apple залишаться з iPhone. Android-ентузіасти виберуть між чистим Google-досвідом (Pixel) та максимальними можливостями (Samsung).
Часті питання (FAQ)
Чим Galaxy S26 Ultra відрізняється від S26 та S26+?
Galaxy S26 Ultra отримав основну камеру 200 МП, перископний телевізор 50 МП зі 100x зумом, вбудований S Pen, Privacy Display, збільшену систему охолодження Vapor Chamber і до 16 ГБ RAM. Також Ultra оснащується Snapdragon 8 Elite Gen 5 for Galaxy у всіх регіонах і має більший 6.9-дюймовий дисплей.
Який процесор встановлений у Galaxy S26?
Galaxy S26 Ultra у всіх країнах використовує Snapdragon 8 Elite Gen 5 for Galaxy. Galaxy S26 та S26+ отримують Snapdragon у США та Китаї, а в інших регіонах — Exynos 2600, виконаний за 2-нм техпроцесом.
Скільки часу працює батарея Galaxy S26?
Galaxy S26+ забезпечує до 31 години відтворення відео, Galaxy S26 - близько 28-30 годин, а S26 Ultra - до 30 годин. При звичайному використанні смартфони спокійно працюють повний день, а при помірному навантаженні можуть витримувати до двох днів без заряджання.
Чи підтримують Galaxy S26 і S26+ стілус S Pen?
Ні. Підтримка S Pen доступна лише у Galaxy S26 Ultra. Стілус вбудований у корпус пристрою та підтримує 4096 рівнів натискання з мінімальною затримкою.
Що таке Privacy Display та на яких моделях він є?
Privacy Display — технологія обмеження кутів огляду екрана, яка робить дисплей практично нечитаним під час перегляду збоку. Функція доступна виключно на Galaxy S26 Ultra.
Яка камера краща: у Galaxy S26 Ultra чи iPhone 17 Pro?
Galaxy S26 Ultra пропонує більш високу роздільну здатність і значно кращий зум, що робить його сильнішим для фотографії та зйомки віддалених об'єктів. iPhone 17 Pro традиційно виграє у відеозйомці та природній обробці зображення.
Чи варто купувати Galaxy S26 у 2026 році чи краще зачекати на S27?
Galaxy S26 залишається актуальним флагманом із тривалою підтримкою оновлень та високою продуктивністю на кілька років уперед. Якщо смартфон потрібен зараз – це чудова покупка. Очікування S27 має сенс лише за відсутності термінової необхідності оновлення.
Висновки: Galaxy S26 як еволюція, а не революція
Samsung Galaxy S26, S26+ та S26 Ultra – закономірний розвиток лінійки. Революційних змін немає, але покращення відчутні.
Приріст продуктивності на 19-39%, камера 200 МП з покращеною світлосилою, Privacy Display, посилене охолодження, Galaxy AI нового покоління – все це робить S26 Ultra найкращим флагманом Samsung на 2026 рік.
S26 і S26+ – надійні пристрої для тих, кому не потрібні екстремальні функції Ultra. Різниця між ними – розмір та батарея. S26+ краще завдяки 4900 мАг і зарядці 45 Вт.
Ціни зросли трохи. Trade-in програми компенсують різницю. Доступність з 11 березня 2026 року у всіх регіонах.
Якщо ви вибираєте між трьома моделями, визначтеся з пріоритетами. Компактність - S26. Баланс - S26 +. Максимум можливостей - S26 Ultra.
Хочете дізнатися більше про нові флагмани Samsung або порівняти з конкурентами? Вивчіть офіційні специфікації на сайті Samsung, почитайте незалежні огляди GSMArena та інших tech-видань. Приймайте рішення з урахуванням реальних потреб, а чи не маркетингу.